Darek Wojteczek
medytacja Aktualności joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu
Zajęcia indywidualne joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu Opinie joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu
O Szkole joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu
Jak zacząć? joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu
O jodze joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu
B.K.S. Iyengar joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu
Nauczyciele joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu
Kontakt joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu
Zajęcia joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu
Cennik joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu
Galeria joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu
Linki
joga we wroclawiu
Zajęcia indywidualne

Darek Wojteczek

Wielu osobom wydaje się, że zajęcia indywidualne są tylko dla profesjonalistów i zaawansowanych sportowców. Zajęcia indywidualne są bardzo dobre w pierwszym etapie ćwiczeń, kiedy nie mamy jeszcze wiedzy ani o ćwiczeniach, ani o własnym organizmie.

Zajęcia indywidualne:
  • DOPASOWANIE ĆWICZEŃ DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB I MOŻLIWOŚCI ORGANIZMU to skupienie się na konkretnych potrzebach w zależności od stopnia sprawności, poziomu umiejętności, potrzeby dnia, potrzeby chwili np. zwiększenie elastyczności i mobilności ciała, wyciszenie umysłu, relaks.
  • INDYWIDUALNE PROWADZENIE UCZNIA W ZALEŻNOŚCI OD PROBLEMÓW ZDROWOTNYCH to przywrócenie utraconych funkcji ruchowych, niwelowanie bólu np. kręgosłupa, kolan, głowy itp.
  • ZAJĘCIA BĘDĄCE KONTYNUACJĄ I ROZWINIĘCIEM REHABILITACJI to wykorzystanie terapii ruchem opartej na pozycjach jogi do odtworzenia siły mięśniowej, zakresu ruchu, stabilizacji stawowej, korekcji postawy i tworzenie prawidłowych wzorców ruchowych np. zwiększanie zakresów ruchomości w stawach, utrzymanie i wzrost siły mięśni, ćwiczenia rozciągające przykurczone mięśnie, ćwiczenia wspomagające.
  • OPRACOWANIE INDYWIDUALNEGO PLANU ĆWICZEŃ to również wspomagające treningi np. rozgrzewka przed bieganiem, przygotowanie do maratonu, przygotowanie do sezonu narciarskiego, przygotowanie do wspinaczki wysokogórskiej i inne.

Systematyczne ćwiczenia jogi przynoszą człowiekowi wiele korzyści i mają pozytywny wpływ na jego ciało i umysł. Główną zaletą jogi jest ogólna poprawa naszego stanu zdrowia. Dzięki ćwiczeniom jesteśmy pozytywnie nastawieni, ponieważ podczas aktywności organizm wytwarza endorfiny, zwane hormonami szczęścia. Badania również udowodniły, że aktywność fizyczna poprzez jogę sprawia, że polepszeniu ulega nasz układ krwionośny, oddechowy, trawienny, polepszeniu ulegają procesy metaboliczne i łatwiej jest się wypróżniać.

Regularne ćwiczenia zwiększają naszą odporność i rzadziej chorujemy, a wszystko to prowadzi do spowolnienia procesów starzenia. Praktykowanie jogi pozytywnie wpływa na nasz sen i ogólne wyciszenie, tak ważne w dzisiejszych czasach. Dlaczego warto wybrać właśnie ćwiczenia jogi, a nie np. tenis czy jazdę konną? Często nie zdajemy sobie sprawy, że uprawianie jednej dyscypliny sportu powoduje asymetryczny rozwój ciała. Joga nawet jako program dodatkowy w dyscyplinach sportu, przywraca równowagę w organizmie. W pozycjach jogi ćwiczymy wszystkie części ciała symetrycznie, inaczej niż w innych dziedzinach sportu, gdzie najczęściej występuje duża dysproporcja, czyli asymetria ruchu.

Różnorodność ćwiczeń jogi sprawia, że każdy może dobrać aktywność ze względu na indywidualne preferencje, oczekiwane rezultaty, czy nawet osobowość. Należy jednak ćwiczyć sensownie, odpowiednio dobierając swoje treningi. Indywidualnie prowadzone zajęcia jogi i właściwy dobór ćwiczeń przyniesie konkretne efekty i satysfakcję. Jednak dobranie sobie samodzielnie odpowiednich ćwiczeń, wcale nie jest takie proste.

Należy zwrócić uwagę na wiele różnych czynników, o których przeciętny Kowalski zupełnie nic nie wie. Jest to często pomijany – bardzo istotny aspekt! Ponieważ źle dobrana praktyka jogi może spowodować niepożądane skutki uboczne, a nawet poważne kontuzje.

ZAPRASZAM DAREK WOJTECZEKSzkoła jogi oferuje lekcje
dla indywidualnych klientów.
Cena pojedynczych zajęć do uzgodnienia, uzależniona
od czasu i stopnia zaawansowania.

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE PROWADZONE SĄ
WE WROCŁAWIU PRZY UL. KRUCZEJ 68


Galeria - zajęcia indywidualne

designed by Dylka
szkola jogi zajecia jogi joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu, darek wojteczek