Darek Wojteczek
medytacja Aktualności joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu
Zajęcia indywidualne joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu Opinie joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu
O Szkole joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu
Jak zacząć? joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu
O jodze joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu
B.K.S. Iyengar joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu
Nauczyciele joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu
Kontakt joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu
Zajęcia joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu
Cennik joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu
Galeria joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu
Linki
joga we wroclawiu
Opinie

Na zajęcia jogi do Darka chodzimy od 2017r. Zajęcia prowadzone są w sposób profesjonalny z dużą uważnością.
Dostosowane są do wieku i możliwości ćwiczących, co dla nas, dobiegających wieku emerytalnego, jest bardzo ważne. Jesteśmy sprawniejsi, porozciągani a co najważniejsze powoli ustępuje ból kręgosłupa.

Alicja i Janusz Rybakowie


Joga, „zjawisko” do niedawna gdzieś tam majaczące w tle, przywoływane przez wielu znajomych jako fantastyczna sprawa i dla ciała i dla ducha. Hmm.. lata płynęły, a ja nie mogłam się przemóc, aby choć trochę poznać to „zjawisko”. Wizja stania na głowie i całkowitego braku rozciągnięcia była moim usprawiedliwieniem przed samą sobą. A tu pojawił się poważny problem, zarostowe zapalenie torebki stawowej barku oraz przewlekłe bóle w odcinku piersiowym kręgosłupa. Porada od zaprzyjaźnionego osteopaty brzmiała: Joga.. w dodatku joga u doświadczonego jogina Darka Wojteczka. Spotkania 1 na 1. Poważne problemy to i poważne decyzje. Bez żadnego przygotowania z mojej strony rozpoczęliśmy wspólną przygodę. Postanowiłam dać sobie czas i czekać na zwrotną informację od mojego ciała. Nie chciałam nic wiedzieć, chciałam poczuć i uwierzyć. Minęło pół roku, budowanie relacji z jogą i Darkiem cały czas w toku. Ale moje ciało, z którym jak się okazało mało się znamy, daje pozytywne sygnały, zaczyna wiedzieć czego chce i ja razem z nim. Stajemy się jednością. Jestem trudnym pacjentem, nieufnym, asekuracyjnym, z zespołem bólowym, ale też wyzwaniem dla nauczyciela. Darek jest cierpliwy i bacznie obserwuje. Jego doświadczenie i psychologiczne podejście jest dla mnie podstawą dalszej współpracy. Myślę, że to dopiero początek przygody. Na tą chwilę, po pół roku regularnych spotkań mogę powiedzieć, że jest lepiej. Nigdy nie będę joginką w prawdziwym tego słowa znaczeniu, ale już wiem, że bardzo sobie pomogę…

Ewa, 43 lata, architekt, 2017r.


Gdyby istniało lekarstwo na wszystkie schorzenia świata, nosiłoby nazwę Dareczek Wojteczek.

Tomasz Szychliński
Deweloper
26 lat


Praktykę jogi można bardzo dopasować do siebie, wybierając styl, ale też i nauczyciela. Do Darka trafiłam najpierw na zajęcia grupowe, szukając odpowiedniego dla siebie nauczyciela. Jogę można ćwiczyć i ćwiczyć. Można spędzić godzinę czasu i nie wynieść z tego nic. Można też spędzić godzinę i czuć, że pracowało się nad swoim ciałem. I tak wyglądają zajęcia u Darka. Nawet prowadząc grupę Darek wskazuje warianty pozycji, w zależności od możliwości naszego ciała. Uczy nas uważności. Indywidualne zajęcia u Darka ukierunkowały pracę nad moim ciałem z uwzględnieniem jego niedoskonałości i nagromadzonej przez lata asymetrii. Przekonały mnie, że Darek jest dobrym nauczycielem, któremu można zaufać.

Bożena


Praktyka u Darka to hatha joga w czystej postaci, bez zbędnych ozdobników. Twarda, mocna, intensywna, bardzo dokładna i jednocześnie pełna szacunku dla ciała. To godzina pełnej uwagi nauczyciela skupionej wyłącznie na uczniu. Trzeba się do tego przyzwyczaić i w pełni wykorzystać. Nie ma miejsca na „lewiznę”. Darek jako trener podchodzi do ucznia bardzo indywidualnie. Zanim zaczął mnie uczyć to najpierw starał się jak najdokładniej poznać moje oczekiwania wobec praktyki indywidualnej oraz wszelkie kontuzje i problemy związane z ciałem. Darek zachowuje duży takt i optymalny dystans w relacji z uczniem. Wiesz, że góruje nad Tobą w każdym aspekcie praktyki, jednocześnie nie czujesz się tym faktem przytłoczony i możesz otworzyć się na naukę. Ogromnym atutem zajęć indywidualnych z Darkiem jest świetnie wyposażona sala treningowa z wieloma pomocami, których nie spotkasz na zwykłych zajęciach jogi. To jednocześnie miłe dla oka miejsce do którego przychodzi się z przyjemnością.  Gorąco polecam każdemu kto chce pogłębić i prawidłowo ustawić swoją praktykę indywidualną lub po prostu zacząć swoją przygodę z jogą.

Adam


O zajęciach z Darkiem dowiedziałam się z najlepszego źródła bo z polecenia, teraz ja po kilku tygodniach mogę polecać je innym. Jak się okazuje joga to nie tylko ćwiczenia, nauka imponujących pozycji, ale powrót do bycia w swoim ciele, czy też przypomnienie sobie miedzy innymi, że aby żyć należy oddychać... Zajęcia z Darkiem uczą osiągnięcia harmonii ciała i ducha - gorąco polecam !

Pozdrawiam
Anna Urbańska


Chcąc zmienić swoje podejście do życia i ciała, trafiłam na zajęcia jogi do Darka Wojteczka. Poprzez indywidualnie dobrane zestawy ćwiczeń, dostosowane do moich dolegliwości zdrowotnych, pomógł mi zrozumieć jak ważne jest zadbanie o komfort fizyczny ciała. Wyciszenie po szybkim dniu, odprężenie po stresach oraz zwykła radość z coraz lepszego samopoczucia – to efekty uboczne pracy z Darkiem. Zajęcia z Darkiem, jego zaangażowanie i profesjonalne przygotowanie pozwoliły mi zapomnieć o dolegliwościach kręgosłupa i bólach barku. Do tego fantastyczna atmosfera pełna przyjaźni i radości. Chce się tam wracać! Polecam.

Lidka, 47 lat
bibliotekarz


Panie Darku, Darku - obie formy są poprawne :)
Dziękuję, że uczysz nas poznawać doskonałości i niedoskonałości naszych ciał i "dusz" ...
pokazujesz to co w nas dobre ... co znane i nieznane ...
Odkrywamy Razem - albo odkrywamy dzięki Tobie - nasze ciało, które mimo tego, że nasze - w świecie tylu zdarzeń - nam samym znane nie jest ...
... to takie proste - jesteśmy , żyjemy. Jest ciało i umysł , ale jak mówisz ... trzeba mieć kontakt z ciałem ... i tego nas uczysz.

Pozdrawiam Ewa


Darek nie owija w bawełnę, jest szczery i wali prawdę między oczy. To Nauczyciel z krwi i kości. Wierzy w to co robi, jest wymagający i konkretny.
Często spotykam się obecnie z niedouczonymi ludźmi, którzy owijają się w cukierkową powierzchowność komercyjnej manipulacji, próbują po prostu zedrzeć kasę, zapełnić swoją kiesę i w zamian dać wiedzę w postaci mydlanej bańki.  Darek jest tego przeciwnością  :)
pozostawia po sobie refleksję i daje motywacje do pracy nad sobą.

Małgorzata


Jogę praktykuje od 7 lat. Dzięki regularnym ćwiczeniom i systematyczności zauważyłem u siebie zmiany nie tylko pod względem fizycznym, lecz również mentalnym i psychicznym. Moje nastawienie do życia uległo diametralnej zmianie na plus. Do wielu spraw podchodzę ze spokojem i większą cierpliwością. Moja przemiana nie byłaby możliwa bez pomocy mojego nauczyciela Darka, któremu chciałam podziękować za to, że jest wobec mnie wymagający i przez te wszystkie lata mobilizował mnie w dążeniu do doskonalenia swojej praktyki.
Polecam wszystkim jogę jako jeden ze sposobów na życie.

Piotr Gut 47 lat
handlowiec


Jestem lekarzem stomatologiem. Zawód swój wykonuję na tyle długo, że mam problemy z kręgosłupem. Dwa lata temu poznałem Darka Wojteczka i to był strzał w dziesiątkę.
Z dłuższej perspektywy mogę powiedzieć, że postawił mnie na nogi. Wreszcie mogłem położyć się na twardej powierzchni i normalnie funkcjonować.
Serdecznie polecam.

Tomek Gadzinowski 46 lat
stomatolog


Wiele lat pracowałam ze sportowcami i pacjentami po urazach układu mięśniowo-ruchowego. Prowadziłam z nimi ćwiczenia rehabilitacyjne, które stawiały ich na nogi. Sama intensywnie trenując (sztuki walki, tenis ziemny) nabawiłam się kontuzji i potrzebowałam rehabilitacji. Niestety nasza służba zdrowia i dostęp do wykwalifikowanych rehabilitantów był drogą przez mękę. Dlatego skorzystałam z pomocy Darka. Prowadzi zajęcia indywidualne w oparciu o jogę. Wiele ćwiczeń, które stosuję w rehabilitacji występują jako pozycje jogi. Najważniejszy dla mnie jest efekt końcowy i profesjonalne, mądre podejście do pacjenta – a to wszystko oferuje Darek. Wyleczyłam się z kontuzji, a teraz uprawiając regularnie jogę czuje się zdecydowanie lepiej, zarówno fizycznie jak psychicznie. Przekłada się to bardzo na moją efektywność zawodową jak i życie prywatne.

Justyna, 45lat
fizjoterapeuta, coach


Od pierwszego spotkania poczułam, że jestem we właściwym miejscu i z właściwym człowiekiem. To był moment... i wszystko popłynęło. Darek wzbudził moje zaufanie i to spowodowało chęć nauki i pragnienie kontynuowania zajęć.
W moim odczuciu Darek jest wspierającym, dojrzałym i mądrym nauczycielem. Nie tylko jogi.
Emanuje siłą, spokojem i dobrocią serca. Wspiera. Posiada równowagę wewnętrzną i twórcze podejście do pracy. To wszystko sprawia, że w odmiennych uwarunkowaniach znajduje takie ćwiczenia, które pozwalają mi i ułatwiają poczucie zrozumienia tego, co płynie z ciała i duszy. Moje bariery psychiczne, bolesne doświadczenia, tak głęboko uśpione w ciele teraz mam szansę zamienić na energię, którą potrzebuję do codziennego funkcjonowania.
Dla mnie to wszystko nie jest proste, nawet – bardzo trudne. Po latach głębokiego snu i poszukiwań odnalazłam nauczyciela, terapeutę i Mistrza.

Jola


Kiedy przychodziłam wesoła i szczęśliwa na zajęcia jogi do Darka wyznaczaliśmy sobie zadanie- pół żartem pół serio- bym do końca roku miała najpiękniejsze nogi w mieści i bezwzględną zasadą było: „cielęcinki napięte”! To nie była joga tylko dla zaangażowanych, to była joga dla każdego kto poszukuje, próbuje, zmaga się… z ciałem, stresem, dniem codziennym i marzeniami. To była joga która zwalczała napięcia mięśni. Kiedy w moim życiu wszystko się załamało joga z Darkiem stała się pomostem do życia, pierwszym krokiem, za to mu dziękuję.

Ewa 42 lata
radca prawny


Jestem 40 letnim mieszkańcem Wrocławia, inż. z wykształcenia. Swoją „przygodę '' z jogą zacząłem za namową mojej rehabilitantki. W wieku 38 lat dostałem dwóch udarów przez wypadek jaki zdarzył mi się na treningu krav magi. 17 lat ćwiczyłem sztuki walki i sporty siłowe i dlatego potrzebowałem specjalisty, który umiejętnie poprowadzi ze mną ćwiczenia rozluźniające i rozciągające. Zajęcia z Darkiem są bardzo fajne i profesjonalne. Potrafi dostosować jogę do mnie i do moich możliwości i wyważyć powagę oraz dobry nastrój na zajęciach. Gorąco polecam!!! Dla mnie jest też bardzo ważne to, że ma On kilkunastoletnie doświadczenie, a swoją wiedzę zdobywał przez lata u najlepszych hinduskich i europejskich specjalistów, a nie na „ 5 dniowym kursie'' jak niektóre instruktorki w fitness klubach.

Grzegorz Kobusiński
inżynier


Przeciętnie na hasło joga, pierwsze skojarzenia to "wolna, luźna gimnastyka" albo medytacje i uduchowienie.
W moim przypadku akurat żadna z tych definicji się nie sprawdza. Zaczynałem dwadzieścia lat temu i do teraz pamiętam te dynamiczne powitania słońca, dość szybkie i nieprzewidziane przejścia z pozycji stojących do leżących i na odwrót. Trochę z czasem zmieniła się dynamika na rzecz ćwiczenia własnej wytrwałości i cierpliwości, ale właśnie podążanie za ciałem jest dla mnie istotą jogi. To właśnie w jodze jest chyba najcenniejsze - ćwiczysz w swoim rytmie i w swoim zakresie, zgodnie z własnym odczuciem. Nie musisz od razu wykonać perfekcyjnie wszystkich elementów danej pozycji, bardziej obserwujesz swoje odczucia z każdym nowym elementem, powtórzeniem...
Poznajesz swoje możliwości, swoje zakresy. Joga daje dużą satysfakcję, zwłaszcza jeśli widzisz jak stopniowo, nawet wolnymi bardzo krokami, ale wciąż z postępem przekraczasz zakres, który jeszcze niedawno był tym maksymalnym rozciągnięciem, wygięciem lub kilkoma sekundami w pozycji balansowej. Konsekwencja i wytrwałość na pewno uczą pokory i im więcej czasu poświęcisz tym dalej możesz dojść.
To, co jest dla mnie rzeczą najważniejszą, to powoli odkrywana świadomość własnego ciała. Co jest bólem napinania, pracy mięśni, a co stawowym blokiem, niebezpiecznym - kontuzjogennym ułożeniem. Ciekawym doświadczeniem jest, szczególnie w obecnych czasach pospiechu, zabiegania, docenienie, jak wiele znaczy minuta, gdy z każdą sekundą próbujesz wytrwać np. w mostku, staniu na rękach, wiszeniu...
Kolejne doświadczenie to ekonomiczna pracowanie mięśniami i oddechem.
Zerwałem w wieku 45 lat więzadło Achillesa i dzięki jodze w ciągu roku wróciłem do pełnej ruchomości i znów mogłem uprawiać poza jogą moje ulubione dyscypliny: tenis, badminton, koszykówkę, narty...
No i mimo rozsądnych argumentów, że powinienem zrezygnować ze sportów działających asymetrycznie i kontuzjogennie, doceniam jogę za równomierne i symetryczne rozwijanie ciał oraz utrzymanie kondycji.
Joga dla mnie to:
świadomość własnego ciała, efektywne wykorzystanie własnej energii, umiejętność określenia własnych możliwości i ograniczeń, kontrola oddechu, element samoleczenia, terapii manualnej, rozluźnienie i wyciszenie ciała oraz umysłu.

Jacek
farmaceuta


Uczęszczałam na zajęcia grupowe do Darka od 2010 r. Zajęcia poleciła mi koleżanka, dr antropologii, która ceni profesjonalizm i precyzję Darka oraz skuteczność jego zajęć.
Powodem rozpoczęcia praktyki jogi były moje problemy z kręgosłupem po pierwszej, skomplikowanej ciąży. którą miałam w późnym już wieku (34 lata). Wskutek regularnej praktyki jogi bóle ustąpiły całkowicie. Kiedy zaszłam po raz drugi w ciążę, wciąż czułam się zdrowa i silna. Kolejną ciążę przeszłam bez najmniejszego problemu z kręgosłupem. Przestałam uczęszczać na jogę licząc, że problemy z kręgosłupem nigdy się nie odezwą. To był błąd, bóle wróciły i to bardzo intensywne. Wróciłam na zajęcia jogi i po kilku tygodniach odczułam poprawę, a po dłuższym czasie wszystkie dolegliwości ustąpiły. Ponieważ teraz nie mam czasu na zajęcia grupowe i uczęszczam do Darka na zajęcia indywidualne raz w tygodniu, ćwicząc tylko godzinę.
Zajęcia te dają mi ogromny komfort i elastyczność w ciele. Odczuwam to np. jeżdżąc na nartach, podnosząc dziecko czy przy gwałtownych ruchach. Kiedyś czułam kłucie tu, czy tam lub dłużej utrzymujący się ból. Teraz tych dolegliwości nie mam w ogóle. Mogę np. nagle wykonać gwałtowny ruch podczas zabaw z moimi synkami i nie mogę się nadziwić, że mnie nic potem nie boli! Na zajęciach z Darkiem zawsze mam ogromne poczucie bezpieczeństwa i profesjonalizmu.
Kiedyś na zajęciach grupowych trochę brakowało mi bezpieczeństwa emocjonalnego, kiedy Darek ostro reagował krytyką na zachowania niektórych uczestników, którzy czegoś nie rozumieli lub mieli kłopoty z koncentracją. Z czasem nauczyłam się słyszeć za tym troskę o ich bezpieczeństwo fizyczne. Zawsze byłam pełna podziwu, jak on daje radę śledzić równocześnie kilkadziesiąt osób widząc i korygując wiele szczegółów. Myślę, że chyba nikt nie może się schować, ukryć i udawać, że ćwiczy.
Teraz, na zajęciach indywidualnych, mamy świetną komunikację i zrozumienie z Darkiem. Oprócz jego perfekcjonizmu jako nauczyciela jogi, cenię jego dojrzałość życiową i otwartość.
Czasem przychodzę na zajęcia z 3 moimi synkami. Oni Darka uwielbiają! Lubią z nim rozmawiać, bawić się, kiedy ja trwam w pozycji, a czasami sami ćwiczą z nami jogę.
Polecam zajęcia z Darkiem każdej osobie, która chce zadbać o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne oraz życie bez niepotrzebnego bólu.

Agnieszka Pawlik, 42 lata
certyfikowana trenerka NVC (Porozumienia bez Przemocy)


Profesjonalizm, skupienie na uczniu, otwartość i szczerość, porozumienie, branie pod uwagę ograniczeń mojego ciała to wartości bardzo ważne w zajęciach indywidualnych jogi prowadzonych ze mną przez Darka. Pozwalają uwierzyć, że joga jest dla osób w każdym wieku, sprawiają, że stopniowo poznaję na nowo swoje możliwości, a sala na ul. Kruczej jest miejscem, w którym chce się być. Gorąco polecam.

Elżbieta Łokuciejewska 70 lat
Listopad 2017r.


Pracuję z Darkiem od 3 miesięcy. Sesje są bardzo wymagające. Efekty powoli widzę. Mięśnie i ścięgna poprawiają zakres ruchu, uczę się panować nad nowymi reakcjami ciała. Darek jest świetnym pedagogiem, doskonałym fachowcem. Wydaje się wiedzieć o możliwościach mojego ciała więcej niż ja sam. Czas spędzony na wspólnych ćwiczeniach mimo towarzyszącego bólu jest fantastycznym doświadczeniem.

Bartosz Górka, lat 35


Moja przygoda z jogą zaczęła sie w 2017 r, podyktowane to było problemami dolnego odcinka kregosłupa. Pół roku różnej rehabilitacji nie przyniosło rezultatów, dopiero jak trafiłem do Darka Wojteczka odczułem poprawę, a z czasem ból ustąpił. Ćwiczenia u Darka dokładnie dostosowane są do indywidualnych potrzeb. Już po kilku lekcjach Darek wiedział jakie ćwiczenia mogę wykonywać, a jakich powinienem unikać. Cały program u Darka jest optymalny, a ja jestem bardzo zadowolony.

Robert Noga, lat 44


Na zajęcia chodzę już ok pół roku. Zajęcia bywają bolesne, lecz widać efekty. Poza rozciąganiem ćwiczymy również wzmacnianie różnych partii mięśni. Zajęcia odbywają się pod czujnym okiem Darka, który jest wymagający, lecz nie wpływa to na dobrą atmosferę podczas ćwiczeń. Polecam wszystkim którzy mają dość sztywności swojego ciała i chcą je wzmocnić.

Bartek lat 17 uczeń 1 liceum ZSA PWR


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Szkoła jogi oferuje lekcje prywatne,
dla indywidualnych klientów.
Cena pojedynczych zajęć do uzgodnienia, uzależniona
od czasu i stopnia zaawansowania.

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE PROWADZONE SĄ
WE WROCŁAWIU PRZY UL. KRUCZEJ 68.

  • http://jogazajeciaindywidualne.pl/  • designed by Dylka
    szkola jogi zajecia jogi joga wrocław, joga wroclaw, jogawrocław, jogawroclaw, joga we wroclawiu, darek wojteczek